Organization Calendar (Penetanguishene Minor Hockey Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevNov 11, 2018-Dec 01, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 11Nov 12Nov 13Nov 14Nov 15Nov 16Nov 17
Atom LL #2 - Tom Smith Chev Buick GMC - Silverstick (8444)
Peewee Rep - Penetang Sand & Gravel - The Bobby Orr Hall of Fame Peewee/Bantam Tournament (8286)
Peewee AE - Precision Auto - Silverstick (8445)
Bantam AE - Royal Canadian Legion - Silverstick (8445)
Novice LL - Scotiabank - Orr Lake Hat Trick Tournament (8357)
Novice Rep - Dr. John Augimeri - Silverstick (8421)
Atom Rep - Asselin Insurance - Silverstick (8421)
Tyke LL #1 - Tim Hortons & Tyke LL #2 - Tim Hortons
2:00 PM-2:50 PM
Shared Practice
Mite HL #1 - Tim Hortons & Mite HL #2 - Tim Hortons
2:00 PM-2:50 PM
Shared Practice
Atom LL #1 - Pharmasave
2:20 PM
@ Wasaga Beach Stars 2
Wasaga [AE119]
Novice Rep - Dr. John Augimeri
3:00 PM
vs. Oro Thunder
Peewee AE - Precision Auto
3:15 PM
@ South Muskoka Bears AE
Gravenhurst [MPS-PB-36]
Atom Rep - Asselin Insurance
4:10 PM
vs. South Muskoka Bears
Midget AE - Koppenol Auto
5:10 PM
@ Huntsville Otters AE
CSC (Don Lough) [MPS-MB-08]
Peewee Rep - Penetang Sand & Gravel
5:20 PM
vs. South Muskoka Bears
Bantam AE - Royal Canadian Legion
6:00 PM
@ Collingwood AE Blackhawks
Bantam LL - Hindson Marina
6:30 PM
@ Coldwater Wildcats
Coldwater [BE007]
Bantam Rep - Paul Watson Esso
6:35 PM
vs. South Muskoka Bears
Peewee LL - Scotiabank
7:10 PM
@ Wasaga Beach Stars 1
Wasaga [PE092]
Midget Rep - Maloney Air
7:15 PM
@ Oro Thunder
Oro [MA-GB33]
Peewee AE - Precision Auto
7:40 PM-8:30 PM
Practice
Bantam AE - Royal Canadian Legion
8:40 PM-9:30 PM
Practice
Midget AE - Koppenol Auto
9:40 PM-10:30 PM
Practice
Novice Rep - Dr. John Augimeri & Atom Rep - Asselin Insurance
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Peewee Rep - Penetang Sand & Gravel
6:40 PM-7:45 PM
Practice
Bantam Rep - Paul Watson Esso
7:55 PM
vs. Elmvale Coyotes
Midget Rep - Maloney Air
9:25 PM-10:25 PM
Practice
All Teams
6:30 AM-7:30 AM
Skating & Skills II
All Teams
7:30 AM-8:15 AM
Skating & Skills I
Atom LL #1 - Pharmasave
7:10 PM-8:00 PM
Practice
Peewee Rep - Penetang Sand & Gravel
6:00 AM-6:50 AM
Practice
Peewee AE - Precision Auto
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Novice LL - Scotiabank
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Atom LL #2 - Tom Smith Chev Buick GMC
6:20 PM-7:10 PM
Practice
Novice Rep - Dr. John Augimeri
6:50 PM
@ Collingwood Blackhawks
Peewee LL - Scotiabank
7:20 PM-8:15 PM
Practice
Bantam LL - Hindson Marina
8:15 PM-9:05 PM
Practice
Atom Rep - Asselin Insurance
6:00 AM-6:50 AM
Practice
Bantam Rep - Paul Watson Esso
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Peewee AE - Precision Auto
11:10 AM
@ Lindsay Muskies
Peewee AE - Precision Auto
3:40 PM
@ St. Mary's Rock
Tyke LL #3 - Tim Hortons & Tyke LL #2 - Tim Hortons
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Midget AE - Koppenol Auto
8:30 PM
@ Georgian Shores Lightning
Meaford [MB-GB15]
Tyke LL #3 - Tim Hortons
7:00 AM-8:20 AM
Practice
Tyke LL #1 - Tim Hortons & Tyke LL #2 - Tim Hortons
7:00 AM-8:20 AM
Shared Practice
Novice Rep - Dr. John Augimeri
8:00 AM
@ Wasaga Beach Stars
Peewee AE - Precision Auto
9:00 AM
@ Listowel Cyclones
Atom Rep - Asselin Insurance
11:00 AM
vs. Newcastle
Mite HL #1 - Tim Hortons & Mite HL #2 - Tim Hortons
11:55 AM-12:45 PM
Shared Practice
Intro to Hockey
11:55 AM-12:45 PM
Practice
Novice Rep - Dr. John Augimeri
12:00 PM
vs. Newcastle Stars
Midget Rep - Maloney Air
12:55 PM-1:55 PM
Practice
Bantam Rep - Paul Watson Esso
2:05 PM-3:05 PM
Practice
Atom Rep - Asselin Insurance
3:00 PM
@ Ingersoll Express
Atom LL #2 - Tom Smith Chev Buick GMC
3:15 PM
vs. Oro Thunder 1
Peewee LL - Scotiabank
4:25 PM
vs. Wasaga Beach Stars 1
Bantam LL - Hindson Marina
5:35 PM
vs. Midland Centennials 1
Midget AE - Koppenol Auto
6:55 PM
vs. Georgian Shores Lightning
Nov 18Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23Nov 24
Peewee Rep - Penetang Sand & Gravel - The Bobby Orr Hall of Fame Peewee/Bantam Tournament (8286)
Peewee AE - Precision Auto - Silverstick (8445)
Bantam AE - Royal Canadian Legion - Silverstick (8445)
Novice LL - Scotiabank - Orr Lake Hat Trick Tournament (8357)
Novice Rep - Dr. John Augimeri - Silverstick (8421)
Atom Rep - Asselin Insurance - Silverstick (8421)
Peewee Rep - Penetang Sand & Gravel - Huntsville Otters Pee Wee Rep Classic (8239)
Midget Rep - Maloney Air - 2nd Annual Teeder Kennedy (8047)
Peewee LL - Scotiabank - Woolwich Cup Challenge (8658)
Bantam LL - Hindson Marina - South Huron Silver Stick Regional (8424)
Atom LL #1 - Pharmasave - Silverstick (8420)
Mite HL #1 - Tim Hortons & Mite HL #2 - Tim Hortons
2:00 PM-2:50 PM
Shared Practice
Tyke LL #1 - Tim Hortons
2:00 PM-2:50 PM
Practice
Peewee LL - Scotiabank
2:40 PM
@ Essa Eagles
Angus Rec [PE032]
Atom LL #2 - Tom Smith Chev Buick GMC
4:10 PM
vs. Wasaga Beach Stars 2
Atom LL #1 - Pharmasave
5:20 PM
vs. Oro Thunder 2
Midget Rep - Maloney Air
6:05 PM
@ Midland Centennials
Bantam LL - Hindson Marina
6:30 PM
vs. Oro Thunder 2
Novice Rep - Dr. John Augimeri
6:30 PM
@ Midland Centennials
Peewee AE - Precision Auto
7:40 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep - Maloney Air
8:30 PM
@ Stayner Cyclones
Stayner [MA-GB46]
Bantam AE - Royal Canadian Legion
8:40 PM-9:30 PM
Practice
Midget AE - Koppenol Auto
9:40 PM-10:30 PM
Practice
Novice Rep - Dr. John Augimeri
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Atom Rep - Asselin Insurance
6:30 PM-7:25 PM
Practice
Peewee Rep - Penetang Sand & Gravel
7:00 PM
@ Collingwood Blackhawks
Peewee LL - Scotiabank
7:35 PM-8:25 PM
Practice
Bantam Rep - Paul Watson Esso
8:35 PM-9:25 PM
Practice
Midget Rep - Maloney Air
9:35 PM-10:25 PM
Practice
All Teams
6:30 AM-7:30 AM
Skating & Skills II
All Teams
7:30 AM-8:15 AM
Skating & Skills I
Atom LL #1 - Pharmasave
7:10 PM-8:00 PM
Practice
Peewee AE - Precision Auto
7:10 PM
@ Oro AE Thunder
Oro [PC-GB10]
Midget Rep - Maloney Air
6:00 AM-6:50 AM
Practice
Midget AE - Koppenol Auto
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Novice LL - Scotiabank
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Atom LL #2 - Tom Smith Chev Buick GMC
6:20 PM-7:10 PM
Practice
Bantam LL - Hindson Marina
7:20 PM-8:15 PM
Practice
Bantam Rep - Paul Watson Esso
7:30 PM
@ Oro Thunder
Oro [BA-GB27]
Peewee Rep - Penetang Sand & Gravel
8:15 PM-9:05 PM
Practice
Novice Rep - Dr. John Augimeri
6:00 AM-6:50 AM
Practice
Bantam AE - Royal Canadian Legion
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Bantam LL - Hindson Marina
4:10 PM
vs. Ilderton
South Huron Rec Centre [BL4]
Tyke LL #3 - Tim Hortons & Tyke LL #2 - Tim Hortons
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Peewee LL - Scotiabank
5:00 PM
@ Woolwich Wildcats #1
McLeod Pad
Peewee AE - Precision Auto
7:00 PM
@ Shelburne AE Wolves
Shelburne CDRC [PC-GB32]
Midget AE - Koppenol Auto
8:00 PM
@ South Muskoka Bears AE
Bracebridge [MPS-MB-20]
Bantam LL - Hindson Marina
10:00 PM
@ Strathroy Red
Stephen Township Arena [BL7]
Tyke LL #3 - Tim Hortons
7:00 AM-8:20 AM
Practice
Tyke LL #1 - Tim Hortons & Tyke LL #2 - Tim Hortons
7:00 AM-8:20 AM
Shared Practice
Peewee LL - Scotiabank
11:45 AM
vs. Thorold Blackhawks #1
McLeod Pad
Mite HL #1 - Tim Hortons & Mite HL #2 - Tim Hortons
11:55 AM-12:45 PM
Shared Practice
Intro to Hockey
11:55 AM-12:45 PM
Practice
Bantam LL - Hindson Marina
12:40 PM
vs. Wingham
Stephen Township Arena [BL10]
Novice Rep - Dr. John Augimeri
12:55 PM
vs. Parry Sound Shamrocks
Novice Rep - Dr. John Augimeri
2:15 PM-3:30 PM
Novice Rep vs. Penetang Kings
Atom Rep - Asselin Insurance
3:40 PM
vs. Parry Sound Shamrocks
Bantam AE - Royal Canadian Legion
4:50 PM
vs. Innisfil AE Winterhawks
Atom LL #2 - Tom Smith Chev Buick GMC
5:50 PM
@ Elmvale Coyotes 2
Elmvale [AE032]
Peewee AE - Precision Auto
6:10 PM
vs. Owen Sound AE Jr. Attack
Peewee LL - Scotiabank
6:15 PM
vs. Woolwich Wildcats #3
Snyder Pad
Bantam Rep - Paul Watson Esso
6:15 PM
@ Parry Sound Shamrocks
BOCC [MPS-BA-36]
Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30Dec 01
Peewee Rep - Penetang Sand & Gravel - Huntsville Otters Pee Wee Rep Classic (8239)
Midget Rep - Maloney Air - 2nd Annual Teeder Kennedy (8047)
Peewee LL - Scotiabank - Woolwich Cup Challenge (8658)
Bantam LL - Hindson Marina - South Huron Silver Stick Regional (8424)
Atom LL #1 - Pharmasave - Silverstick (8420)
Bantam AE - Royal Canadian Legion - Art Coombs Tournament (8440)
Mite HL #1 - Tim Hortons & Mite HL #2 - Tim Hortons
2:00 PM-2:50 PM
Shared Practice
Tyke LL #1 - Tim Hortons
2:00 PM-2:50 PM
Practice
Novice Rep - Dr. John Augimeri
2:00 PM
@ South Muskoka Bears
Gravenhurst [MPS-N-62]
Bantam Rep - Paul Watson Esso
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Atom Rep - Asselin Insurance
3:40 PM
@ Collingwood Blackhawks
Novice LL - Scotiabank
4:10 PM
vs. Wasaga Beach Stars
Bantam AE - Royal Canadian Legion
5:20 PM
vs. Innisfil AE Winterhawks
Midget AE - Koppenol Auto
6:40 PM
vs. Huntsville Otters AE
Peewee AE - Precision Auto
7:40 PM-8:30 PM
Practice
Peewee Rep - Penetang Sand & Gravel
8:10 PM-9:10 PM
Practice
Bantam AE - Royal Canadian Legion
8:40 PM-9:30 PM
Practice
Midget AE - Koppenol Auto
9:40 PM-10:30 PM
Practice
Novice Rep - Dr. John Augimeri
5:30 PM-6:35 PM
Practice
Atom Rep - Asselin Insurance
6:45 PM
vs. Midland Centennials
Bantam Rep - Paul Watson Esso
7:55 PM
vs. Midland Centennials
Midget Rep - Maloney Air
9:25 PM-10:30 PM
Practice
All Teams
6:30 AM-7:30 AM
Skating & Skills II
All Teams
7:30 AM-8:15 AM
Skating & Skills I
Peewee Rep - Penetang Sand & Gravel
7:10 PM
@ Oro Thunder
Oro [PA-GB27]
Atom LL #1 - Pharmasave
7:10 PM
vs. Atom LL #2 - Tom Smith Chev Buick GMC
Midget AE - Koppenol Auto
6:00 AM-6:50 AM
Practice
Bantam Rep - Paul Watson Esso
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Novice LL - Scotiabank
5:30 PM-6:25 PM
Practice
Novice Rep - Dr. John Augimeri
5:50 PM-6:50 PM
Practice
Atom LL #2 - Tom Smith Chev Buick GMC & Atom LL #1 - Pharmasave
6:25 PM-7:15 PM
Shared Practice
Peewee LL - Scotiabank
7:25 PM-8:15 PM
Practice
Bantam LL - Hindson Marina
8:15 PM-9:05 PM
Practice
Peewee AE - Precision Auto
6:00 AM-6:50 AM
Practice
Atom Rep - Asselin Insurance
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Peewee Rep - Penetang Sand & Gravel
7:35 PM
@ Elmvale Coyotes
Elmvale [PA-GB11]
Midget AE - Koppenol Auto
8:30 PM
@ Georgian Shores Lightning
Meaford [MB-GB12]
Novice Rep - Dr. John Augimeri
12:00 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
Bayshore [NA-GB29]
Atom Rep - Asselin Insurance
12:55 PM-1:55 PM
Practice
Peewee AE - Precision Auto
1:15 PM
@ Owen Sound AE Jr. Attack
Bayshore [PC-GB17]
Novice LL - Scotiabank
2:05 PM
vs. Essa Eagles
Atom LL #1 - Pharmasave
3:15 PM
vs. Wasaga Beach Stars 2
Peewee LL - Scotiabank
4:30 PM
vs. Essa Eagles
Novice Rep - Dr. John Augimeri
4:45 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
Bantam LL - Hindson Marina
5:45 PM
vs. Coldwater Wildcats
Bantam Rep - Paul Watson Esso
7:05 PM
vs. Collingwood Blackhawks
Midget Rep - Maloney Air
8:35 PM
vs. Flesherton Golden Hawks
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from penetangflames.ca on Wednesday, November 14, 2018 at 2:49 AM