Penetanguishene Memorial Community Centre, Venues (Penetanguishene Minor Hockey Association)

PrintVenue Calendar
<< PrevMarch, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 17Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23
Novice LL - Scotiabank
T (4-4)
11:00 AM
vs. Midland Centennials
[GTNA24]
Midget Rep - Maloney Air
W (5-3)
2:00 PM
vs. Ennismore Eagles
[O-MB-Q4-2]
Bantam Rep - Paul Watson Esso
W (5-0)
3:40 PM
vs. Gananoque Islanders
[O-BB-Q4-2]
Novice Rep - Dr. John Augimeri & Atom Rep - Asselin Insurance
5:30 PM-6:55 PM
Shared Practice
Bantam Rep - Paul Watson Esso
6:55 PM
vs. Shelburne Wolves
[GBBA10]
Bantam LL - Hindson Marina
L (3-7)
7:05 PM
vs. Wasaga Beach Stars 1
[GTBC07]
Midget Rep - Maloney Air
W (4-3)
8:25 PM
vs. Ennismore Eagles
[O-MB-Q4-3]
All Teams
6:30 AM-8:00 AM
Skating & Skills
Peewee LL - Scotiabank
L (1-7)
7:10 PM
vs. Oro Thunder 2
[GTPB21]
Midget Rep - Maloney Air
6:00 AM-6:50 AM
Practice
Bantam Rep - Paul Watson Esso
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Atom LL #2 - Tom Smith Chev Buick GMC
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Novice LL - Scotiabank
L (4-7)
6:40 PM
vs. Grand Valley Twisters Green
[GTNA21]
Bantam LL - Hindson Marina
W (8-5)
7:50 PM
vs. Wasaga Beach Stars 2
[GTBC08]
Peewee AE - Precision Auto
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Tyke LL #3 - Tim Hortons & Mite
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Intro to Hockey
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Mite
11:55 AM-12:45 PM
Exhibition with Coldwater
Bantam Rep - Paul Watson Esso
12:55 PM-1:55 PM
Practice
Atom Rep - Asselin Insurance
2:05 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack
[GBAA13]
Peewee AE - Precision Auto
3:15 PM
vs. Elmvale AE Coyotes
[GBPC15]
Bantam AE - Royal Canadian Legion
4:35 PM
vs. Tweed Hawks AE
[O-BAE3/5-Q4-5]
Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 280102
Tyke LL #1 - Tim Hortons & Tyke LL #2 - Tim Hortons
2:00 PM-2:50 PM
Shared Practice
Tyke LL #3 - Tim Hortons
2:00 PM-2:50 PM
Practice
Atom LL #1 - Pharmasave
3:00 PM
vs. Flesherton Golden Hawks
[GTAA18]
Peewee Rep - Penetang Sand & Gravel
4:10 PM
vs. Oro Thunder
[GBPA15]
Atom Rep - Asselin Insurance
5:30 PM
vs. Essa Eagles
[GBAA14]
Midget Rep - Maloney Air
5:30 PM
vs. Ennismore Eagles
[O-MB-Q4-5]
Midget Rep - Maloney Air
7:10 PM
vs. Stayner Cyclones
[GBMA11]
Midget AE - Koppenol Auto
8:50 PM
vs. Oro Thunder
[GBMB13]
Peewee LL - Scotiabank
7:40 PM
vs. Collingwood Blackhawks 2
[GTPB22]
Bantam AE - Royal Canadian Legion
9:00 PM
vs. Flesherton Golden Hawks
[GBBB11]
Novice Rep - Dr. John Augimeri
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Atom Rep - Asselin Insurance
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Peewee Rep - Penetang Sand & Gravel
7:30 PM
vs. Stayner Cyclones
[GBPA13]
Midget Rep - Maloney Air
8:50 PM
vs. Midland Centennials
[GBMA12]
All Teams
6:30 AM-8:00 AM
Skating & Skills
Bantam AE - Royal Canadian Legion
6:00 AM-6:50 AM
Practice
Atom Rep - Asselin Insurance
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Atom LL #1 - Pharmasave
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Novice LL - Scotiabank
6:30 PM
vs. Grand Valley Twisters White
[GTNA23]
Novice Rep - Dr. John Augimeri
7:40 PM
vs. Collingwood Blackhawks
[GBNA17]
Peewee Rep - Penetang Sand & Gravel
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Tyke LL #2 - Tim Hortons & Tyke LL #3 - Tim Hortons
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Peewee LL - Scotiabank
7:30 PM
vs. Oro Thunder 1
[GTPB23]
Bantam AE - Royal Canadian Legion
8:40 PM
vs. Stayner Cyclones
[GBBB12]
Mite
7:00 AM-8:20 AM
Practice
Tyke LL #1 - Tim Hortons & Intro to Hockey
11:55 AM-12:45 PM
Shared Practice
Atom LL #1 - Pharmasave
12:55 PM
vs. Wasaga Beach Stars 1
[GTAA20]
Peewee Rep - Penetang Sand & Gravel
3:25 PM
vs. Midland Centennials
[GBPA14]
Peewee LL - Scotiabank
4:40 PM
vs. Shelburne Wolves
[GTPB24]
03040506070809
Tyke LL #2 - Tim Hortons
2:00 PM
vs. Oro Thunder 1
[TE024]
Tyke LL #2 - Tim Hortons
2:00 PM
vs. Oro Thunder 2
[TE025]
Tyke LL #3 - Tim Hortons
2:00 PM
vs. Oro Thunder 2
[TE026]
Tyke LL #3 - Tim Hortons
2:00 PM
vs. Oro Thunder 1
[TE027]
Atom LL #2 - Tom Smith Chev Buick GMC
4:20 PM
vs. Shelburne Wolves
[GTAB17]
Atom LL #1 - Pharmasave
5:30 PM
vs. Honeywood Hurricanes 2
[GTAA19]
Midget AE - Koppenol Auto
8:40 PM-9:40 PM
Practice
Peewee AE - Precision Auto
7:40 PM
vs. Oro AE Thunder
[GBPC13]
Bantam AE - Royal Canadian Legion
8:40 PM-9:30 PM
Practice
Midget Rep - Maloney Air
9:40 PM-10:30 PM
Practice
Novice Rep - Dr. John Augimeri & Atom Rep - Asselin Insurance
5:30 PM-6:25 PM
Shared Practice
Peewee Rep - Penetang Sand & Gravel & Peewee AE - Precision Auto
6:35 PM-7:30 PM
Shared Practice
Atom LL #2 - Tom Smith Chev Buick GMC
7:40 PM
vs. Georgian Shores Lightning
[GTAB19]
Bantam Rep - Paul Watson Esso
8:50 PM
vs. Elmvale Coyotes
[GBBA11]
All Teams
6:30 AM-8:00 AM
Skating & Skills
Bantam Rep - Paul Watson Esso
6:00 AM-6:50 AM
Practice
Novice Rep - Dr. John Augimeri
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Atom Rep - Asselin Insurance
6:00 AM-6:50 AM
Practice
Peewee Rep - Penetang Sand & Gravel
7:00 AM-7:50 AM
Practice
Tyke LL #2 - Tim Hortons & Mite
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Mite
7:00 AM-8:20 AM
Practice
Intro to Hockey & Tyke LL #2 - Tim Hortons
11:55 AM-12:45 PM
Shared Practice
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31Apr 01Apr 02Apr 03Apr 04Apr 05Apr 06
Apr 07Apr 08Apr 09Apr 10Apr 11Apr 12Apr 13
Venue Details
Google Maps
Penetanguishene Memorial Community Centre
61 Maria Street , Penetanguishene, ON  L9M 1L3
  • Current Season

    107 - 58 - 32
  • All-Time

    645 - 561 - 134
Other Home Venues
Printed from penetangflames.ca on Friday, February 22, 2019 at 2:29 PM